Με δάφνες υποδέχτηκαν στην Πάτρα τον πρόεδρο της Νέας Δημοκρατίας, Κυριάκο Μητσοτάκη.
Ο κ. Μητσοτάκης ξεκίνησε την περιοδεία του στην Πάτρα με την ομιλία του στη συμβολή των οδών Αγίου Νικολάου και Ρήγα Φεραίου, αφού πρώτα περάσει από το εκλογικό κέντρο στην Αγίου Ανδρέου.
Η επίσκεψη του Κυριάκου Μητσοτάκη στην Αχαΐα και την Πάτρα ήταν αρχικά προγραμματισμένη για την περασμένη Τετάρτη, αλλά αναβλήθηκε λόγω του Εθνικού Πένθους που κηρύχθηκε μετά το ναυάγιο της Πύλου.