Αρχική Αθλητισμος Κόσοβο-Ελλάδα: Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-1 με σκόρερ τον Δουβίκα

Κόσοβο-Ελλάδα: Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-1 με σκόρερ τον Δουβίκα

Από antwnio

Σε εξέλιξη είναι ο κρίσιμος αγώνας της εθνικής μας ομάδας ποδοσφαίρου των ανδρών στην Πριστίνα με αντίπαλο το Κόσοβο για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2022. Η εθνική μας ομάδα θέλει μόνο νίκη για να διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες της για πρόκριση. Η εθνική μας άνοιξε το σκορ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με πλασέ του Δουβίκα μετά από ασίστ του Μπακασέτα.
Την ίδια ώρα η Ισπανία υποδέχεται την Γεωργία και προηγείται με 3-0.

Οι ενδεκάδες:
Κόσοβο: Μούριτς, Χαντεργκιονάι, Αλίτι, Ραχμάνι, Βοϊβόντα, Μπέρισα, Ντρέσεβιτς, Χαλίμι, Ράσιτσα, Μουρίκι, Καστράτι.
Ελλάδα: Βλαχοδήμος, Ανδρούτσος, Μαυροπάνος, Τζαβέλλας, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Σιώπης, Δουβίκας, Μπακασέτας, Γιαννούλης, Παυλίδης.